6 najboljših potapljaških nasvetov za to poletje
Kot vemo, Piran ponuja širok izbor potapljaških tečajev in v lokalnem potapljaškem klubu, imenovanem potapljanje Sub-Net, le nekaj korakov stran od Punte. Natančneje, na Prešernovem nabrežju 24. Vedno se je dobro pripraviti na vaš potop, najboljši način pa je, da in se učimo od nasvetov Mojstrov, ki so vse že imajo nekaj potopov za sabo.
Nasvet 1:
Pred potapljanjem popijte veliko vode, da se izognete dehidraciji. Sliši se preprosto, a res bo nasvet naredil velike spremembe glede vašega nivoja energije.
Nasvet 2:
Naj vas meter kisika na vaši zračni bombi ne zmede. Pred potopom nekajkrat vdihnite v vaš regulator in še enkrat preverite števec. Če se njegova notranja igla oz. kazalec ne premakne pomeni, da je bomba polna zraka, a če kazalec metra pade in nato poskoči nazaj na prvotno stanje pomeni , da bombo lahko še napolnimo.
Nasvet 3:
Ena pogostih napak potapljačev začetnikov je panika, če njihov regulator (naprava, ki jo uporabljajo za dihanje pod vodo) pade iz ust. Če se vam to zgodi, poskusite ostati mirni in samo sežite do spodnjega dela hrbta, kjer napravo najdete glede na to, da je pritrjena na cevko, ki vode do vaše kisikove bombe. Torej napravo potegnite nazaj k sebi in jo vstavite v usta. Z učiteljem lahko tudi izvajata vaje, ki vas podučijo kako priti do regulatorja v le nekaj gibih.
Nasvet 4:
Ko izbirate potapljaško masko, nagnite glavo navzdol, masko postavite na obraz in nato globoko vdihnite. Potem spustite masko in če ostane na vašem obrazu, vam paše đ, če pa vam zdrsi z njega pa poskusite drugo. In vedno, ko nadenete masko, ne pozabite odstraniti vseh las z obraza.
Nasvet 5:
Standardne 80 aluminijaste jeklenke so 1,9 kg bolj plovne kot nevtralne / kompaktne 80. Najboljši način, da ugotovite, katero uporabljate, je s testiranjem delovnega tlaka, ki je napisan na vratu jeklenke: Standard 80 ima napisano 3000 psi, drugi pa 3300.
Nasvet 6:
Poskrbite, da uporabljate dnevnik potopov. To je neprecenljivo orodje, ne glede na to, ali imate 5 ali 500 potopov. In ni samo zapis vaših izkušenj; je tudi mesto za spremljanje teže, porabe kisika in ostale opreme. Ob spremljanju dnevnika boste dobili hitre informacije o lažjem načrtovanju potopa in ugotavljanju, kdaj je treba opremo servisirati.
Ne pozabite, da če sprva ne uspe, poskušajte še naprej in ne izgubite upanja.